Ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας επιβλήθηκε του Σπαρτιατικού με 66-62 στην Τέντα.
Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο με τις 2 ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία του σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τον Σπαρτιατικό ο οποίος δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το ξέσπασμα της ομάδας της Καλαμάτας. Στο τέταρτο δεκάλεπτο έγινε προσπάθεια ανατροπής αλλά ο Παναθηναϊκός άντεξε και πρόσθεσε μία σημαντική νίκη στο ενεργητικό του.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γεωργακίλας): Μεϊμετέας 3, Γαρίνης 15, Σισίου 2, Ζάγουρας 14(1), Γερμανός 8(2), Σπηλιώτης, Τσέκας 10, Αναστασόπουλος 14(1), Τσαφόλιας.

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Τσώνης): Θεοδωρόπουλος, Κοντός 7, Μανιατάκος 10, Αργυρούλης 3, Κάτσαρης 17, Αλεξόπουλος, Δημόπουλος 5, Σταθάκος 12, Κουβελιώτης 2, Κατσούλης 6(1).

Δεκάλεπτα: 14-16, 27-26, 45-36, 66-62

Διαιτητές: Κυριακόπουλος – Μαγκαφάς

Επόμενος αγώνας για την 20η αγωνιστική: Σάββατο 2/5/2015, ώρα 18:00 στο ΔΓ Σπάρτης: ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ – Ν. Ο. ΠΥΛΟΥ