Με επιτυχία ολοκληρώθηκε την Κυριακή 24-05-15 στα Δολιανά Αρκαδίας ο πρώτος ορεινός Ημιμαραθώνιος 22χλμ και όχι (21). Η εκκίνηση δόθηκε από τη άκρη του χωριού και τα πρώτα τέσσερα (4) χιλιόμετρα ήταν αρκετά δύσκολα λόγω της μεγάλης και διαρκούς ανηφόρας. Η διαδρομή ήταν ασφάλτινη αλλά και χωμάτινη και με μεγάλο βαθμό δυσκολίας. Μεγάλη ήταν η συμμετοχή αθλητών. Ο Σπαρτιάτης δρομέας αν και σε διάστημα δέκα πέντε ημερών συμμετείχε σε άλλο αγώνα, έκανε νέα επιτυχία στον Ημιμαραθώνιο ορεινό αγώνα 22χλμ. στα Δολιανά Αρκαδίας. Κατετάγη (4ος) τέταρτος στη Γενική κατάταξη και πρώτος στην κατηγορία του με χρόνο 1:50:55 λεπτά.

Αυτή τη διάκριση την αφιερώνει στην παρέα του στη Σπάρτη που τον εμψυχώνει και και του δίνει κουράγιο. Ευχαριστεί επίσης και το notospress…