ΑΤΤΙΚΗ. Φιλική νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε ο Αστέρας Βλαχιώτη επί της Ρόδου στη γήπεδο της Φυλής.

Οι Ροδίτες έδειξαν ότι θέλουν ακόμη δουλειά για να φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο και να είναι έτοιμοι στην πρεμιέρα της Football League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μουμίν αστόχησε σε πέναλτι στο 37ο λεπτό, ενώ το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 51ο λεπτό με δυνατό σουτ ο Μάρτσεφ.

Ρόδος (Βελιτζέλος): Πιτκας, Παγώνης, Καψάλης, Καραγεώργης, Νικολόπουλος, Μουμιν, Βογιατζής, Federico, Αρναρελλης, Γιονδης, Μαρτσάκης.

Έπαιξαν και οι Τσίπρας, Καμπαγερο, Βουργουντζης, Πεχλιβανοπουλος, Σουλάι, Μακρυδημητρης.

Αστέρας Βλαχιώτης (Βαζάκας): Φαρμάκης, Ευαγγελιδάκης, Πρίκας, Κορνέζος, Μάγκας, Μάρτσεφ, Σκεντεράϊ, Μπάσα, Βερνάρδος, Καλλέργης.

Έπαιξαν και οι: Παϊτέρης, Μπαρμπόσα, Ασημάκης, Σάμπα, Παλιάτσος, Ζαΐμι, Κομάτσι, Γκάτσι, Παπουλής