12/12/2015 – 10/01/2016
Ωράριο λειτουργίας: 11:00 – 14:00 και 17:30 – 21:00

Παραμυθένιο τρενάκι, ονειρικό καρουζέλ, διασκεδαστικό τραμπολίνο, παιχνίδια, θέατρο και σινεμά, το χωριό του Άη Βασίλη και καλλιτεχνικά εργαστήρια, σας περιμένουν στην Πλατεία Δημαρχείου στο Γύθειο για τα Χριστούγεννα!!!

Σάββατο 12/12/2015, 18:30
Πλατεία Δημαρχείου Γυθείου
Άναμμα Δέντρου, Χριστουγεννιάτικοι Χοροί από το Χορευτικό Σύλλογο Τερψιχόρη, Τραγούδια από τη Χορωδία 1ου Γυμνασίου Γυθείου, Χριστουγεννιάτικα Κεράσματα

Κυριακή 13/12/2015
Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού Σχολείου Γυθείου
Πλατεία Δημαρχείου Γυθείου
• Χριστουγεννιάτικο Παζάρι στην πλατεία Δημαρχείου Γυθείου, 10:00 έως 17:00
• Προβολή Χριστουγεννιάτικης Ταινίας στην Αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Γυθείου, 18:00

Τετάρτη 16/12/2015, 18:30
Πλατεία Αθανάτων Αρεόπολης
Άναμμα Δέντρου, Χορωδία Κατηχητικού Σχολείου, Χριστουγεννιάτικοι Χοροί από την Ομάδα Τέχνης & Πολιτισμού του Δήμου Ανατολικής Μάνης, Χριστουγεννιάτικα Κεράσματα

Σάββατο 19/12/2015
Πλατεία Πύργου Διρού
Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Πύργου Διρού
• Χριστουγεννιάτικο Παζάρι, 12:00
• Τα Ξωτικά του Άη Βασίλη διασκεδάζουν και γράφουν γράμμα στον Άγιο με τα παιδιά, 14:30

Σάββατο-Κυριακή 19-20/12/2015, 12:00
Πλατεία Δημαρχείου Γυθείου
Χριστουγεννιάτικο παζάρι μαθητών 1ου Γυμνασίου Γυθείου

Δευτέρα - Τρίτη 21-22/12/2015, 17:00
Πλατεία Αθανάτων Αρεόπολης
• Διαδραστική Αφήγηση Χριστουγεννιάτικου Παραμυθιού, Face Painting και δημιουργία Χριστουγεννιάτικης Κάρτας
• Θεατρικό Παιχνίδι, Face Painting, δημιουργία Χριστουγεννιάτικου στολιδιού & παιδική Χριστουγεννιάτικη Jumba. Πολλές Εκπλήξεις σας περιμένουν από τον Άη Βασίλη!

Τετάρτη - Πέμπτη 23-24/12/2015, 12:00
Πλατεία Δημαρχείου Γυθείου
Χριστουγεννιάτικο Παζάρι μαθητών Λυκείου Γυθείου

Τετάρτη-Πέμπτη 23-24/12/2015, 17:00
Πλατεία Δημαρχείου Γυθείου
• Διαδραστική Αφήγηση Χριστουγεννιάτικου Παραμυθιού, Face Painting και Δημιουργία Χριστουγεννιάτικης Κάρτας
• Θεατρικό Παιχνίδι, Face Painting, Δημιουργία Χριστουγεννιάτικου Στολιδιού & Παιδική Χριστουγεννιάτικη Jumba. Πολλές Εκπλήξεις σας περιμένουν από τον Άη Βασίλη!

Σάββατο-Κυριακή 26-27/12/2015, 18:00
Αίθουσα συμβουλίου
(Αίθουσα του 1ου ορόφου του Κτιρίου του Ν.Π. επί της οδού Βασιλέως Παύλου στο Γύθειο)
Προβολή δημοφιλών Χριστουγεννιάτικων Παιδικών Ταινιών και Cartoons

Πέμπτη 31/12/2015, 23:45
Πλατεία Αθανάτων Αρεόπολης
Ελάτε να αποχαιρετήσουμε όλοι μαζί τον παλιό χρόνο και να υποδεχτούμε το Νέο Έτος!!!

Είσοδος ελεύθερη