ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Στα Πλαταριά Θεσπρωτίας διαγωνίστηκαν στον πρώτο αγώνα τριάθλουHalf Ironmanγια το έτος 2021 οι αθλητές του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας, Παναγιώτης Πολυμενέας και Στάθης Χριστοφιλόπουλος.

Ειδικότερα:
1) Ο Στάθης Χριστοφιλόπουλος κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία 19-29 με χρόνο 4:58:08 και τερμάτισε δέκατος ένατος μεταξύ 99 συμμετεχόντων στη γενική κατάταξη.

2) Ο Παναγιώτης Πολυμενέας κατέκτησε την δέκατη πέμπτη θέση στην κατηγορία 40-44 με χρόνο 5:11:41 και τερμάτισε τριακοστός έβδομος μεταξύ 99 συμμετεχόντων στη γενική κατάταξη.

Το Δ.Σ. του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας εκφράζει πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές του για τις επιτυχίες τους και τους εύχεται καλή συνέχεια με υγεία και δύναμη ώστε να κατακτήσουν όλους τους στόχους τους.

Ακολουθήστε το notospress.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις