Ένα γκολ του Αράπογλου στο 35ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει μεγάλη νίκη στην ΑΕ Σπάρτης στο ντέρμπι με το Λεωνίδα Γλυκόβρυσης που διεξήχθη την Κυριακή 20/10 στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη. Οι παίχτες του Λεωνίδα δημιούργησαν αρκετές φάσεις, ωστόσο δεν κατάφεραν να αποσπάσουν βαθμολογική συγκομιδή από την αναμέτρηση, γνωρίζοντας μοιραία την πρώτη τους ήττα στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Εύκολο απόγευμα είχε και ο Ολυμπιακός Γυθείου ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Απόλλωνα Ξηροκαμπίου με 2-0. Τα γκολ για την ομάδα του Μ. Σαμπατάκου πέτυχαν οι Λαμίν Ντάνσο και Λεωνίδας Λιακάκος.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής, η ΑΕ Δήμου Πελλάνας νίκησε με 2-0 την Άμιλλα Αγίου Ιωάννη, ενώ την έκπληξη έκανε ο Κεραυνός Λευκοχώματος που επιβλήθηκε με 4-2 εκτός έδρας του Α.Ο. Λογγάστρας. Τέλος, ο Α.Π.Ο. Περιστερίου Φιλισίου συνεχίζει την καλή εκκίνηση στο πρωτάθλημα, καθώς πέρασε από την έδρα του Κάστρου Μονεμβασίας, με σκορ 2-0.

Στη βαθμολογία, στην πρώτη θέση παραμένουν Ολυμπιακός Γυθείου, Μολαϊκός και ΑΕ Σπάρτης με 9 βαθμούς και ακολουθεί ο Α.Π.Ο. Περιστερίου Φιλισίου με 7.