ΣΠΑΡΤΗ. Πραγματοποιήθηκαν οι Πανελλήνιοι αγώνες Αεροβόλων όπλων, το Σάββατο και την Κυριακή 24 & 25 Οκτωβρίου 2020.

Τους αγώνες διοργάνωσε η Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδος στο Εθνικό Σκοπευτήριο του Βύρωνα.

Ο Σκοπευτικός Όμιλος Λακεδαιμονίων «ΛΕΩΝΙΔΑΣ» συμμετείχε με 10 συνολικά αθλητές στις 4 κατηγορίες της διοργάνωσης.

Ο Σκοπευτικός Όμιλος ενημέρωσε για τα αποτελέσματα.

Έτσι:

Αεροβόλο Τυφέκιο Παίδων Α΄ (Αγόρια)

Λεβειδιώτης Νικόλαος-Μιχαήλ 1η Θέση 410,5

Σαραντάκης Άγγελος-Στυλιανός 2η Θέση 406,3

Σόβολος Κωνσταντίνος 3η Θέση 406,3

Οι παραπάνω αθλητές κατέκτησαν και την 1η Ομαδική Νίκη παίρνοντας το χρυσό μετάλλιο και χαρίζοντας στο Σωματείο ένα ακόμα Κύπελλο.

Αεροβόλο Τυφέκιο Παίδων Α΄ (Κορίτσια)

Κρομύδα Αναστασία 2η Θέση 411,0

Την Δεύτερη ημέρα αγωνίσθηκαν οι κατηγορίες Παίδων Β΄ (Αγόρια & Κορίτσια ηλικίες 12-15 ετών).

Αποτελέσματα:

Αεροβόλο Τυφέκιο Παίδων Β΄ (Κορίτσια)

Κοντοέ Μαργαρίτα 2η Θέση 614,6

Η παραπάνω αθλήτρια μαζί με την Αναγνωστοπούλου Μαρία – Ανθή και Λιναρδάκη Αγγελική κατέκτησαν και την 3η Ομαδική Νίκη παίρνοντας το Χάλκινο μετάλλιο.

Αεροβόλο Τυφέκιο Παίδων Β΄ (Αγόρια)

Οι αθλητές Τζουνάκος Σωτήριος , Κοντοές Ευθύμιος και Τζουνάκος Ιωάννης κατέκτησαν την 4η ομαδική θέση.