Με 13-0 συνέτριψε η ΑΕ Σπάρτης τον Κεραυνό Λευκοχώματος, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας Λακωνίας. Στο παιχνίδι που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, οι παίχτες του Κ. Γραμματικάκη ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Αράπογλου στο 25ο λεπτό. Ακολούθησε ένα καταιγιστικό 5λεπτο με την ομάδα της Σπάρτης να πετυχαίνει ακόμα 3 γκολ με τους Τσούκλη (26’) και Σπιροπάλι (27’, 30’) με το σκορ να εκτοξεύεται στο 4-0. Στο 36’ ο Σεμερτζίδης έγραψε το 5-0, ενώ λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, ο Αράπογλου σημείωσε το 6-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕ Σπάρτης συνέχισε με «μηχανές στο φουλ» και ο Αράπογλου στο 46’ σκόραρε για το 7-0. Ακολούθησε χατ τρικ από τον Χαλίλι Έλτον (55’, 60’, 89’), ενώ ενδιάμεσα σκόραραν οι Γκέρτσος (67’) και Τσούκλης (75’, 77’).

Ο Ολυμπιακός Γυθείου συνέχισε το νικηφόρο σερί του, επικρατώντας στη Γλυκόβρυση του τοπικού Λεωνίδα με 4-2. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους, μόλις στο 1ο λεπτό, με γκολ του Παπανικολάου, για να ισοφαρίσει για τους «ερυθρόλευκους» ο Lamin Danso, τρία λεπτά αργότερα στο 4’. Ο Τζανετάκος στο 32’ και το 37’ ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Γυθείου, ενώ και πάλι ο Danso στο 68’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-4. Για το Λεωνίδα μείωσε στο 72ο λεπτό ο Καλογιάννης.

Σπουδαίο παιχνίδι με «αγγλικό» σκορ διεξήχθη στη Συκιά, όπου Ατρόμητος και Λεωνίδας Σπάρτης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 4-4. Σημειώνεται ότι αυτός ήταν ο παρθενικός βαθμός για την ομάδα του Λεωνίδα στο φετινό πρωτάθλημα. Τέλος, τους πρώτους του βαθμούς στην τρέχουσα διοργάνωση, απώλεσε ο Μολαϊκός, καθώς δεν κατάφερε να φύγει με νίκη από τη Λογγάστρα κόντρα στον τοπικό ΑΟ (1-1).