ΒΛΑΧΙΩΤΗ. Μοναδική ομάδα που πανηγύρισε το «τρίποντο» ήταν ο Αστέρας Βλαχιώτη. Στο γήπεδο της Σπάρτης, το γκολ του Τιμόθεου Βερνάρδου στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ήταν αρκετό για να καμφθεί η αντίσταση της Ένωσης Πανασπροπυργιακού.

Στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Χρήστος Χατζησάββας με κεφαλιά «έσωσε» το βαθμό της ισοπαλίας για τον Ιάλυσο στο παιχνίδι κόντρα στην Καλλιθέα, η οποία είχε προηγηθεί – με τον ίδιο τρόπο – με τον Ηλία Σταύρου. Ισόπαλος, αλλά δίχως τέρματα, ολοκληρώθηκε ο αγώνας στη Νάξο, ανάμεσα σε Σαντορίνη και Καλαμάτα, με τον Τιμόθεο Τσελεπίδη των φιλοξενούμενων να αποβάλλεται στις καθυστερήσεις. Αντίστοιχο σκηνικό και στη Ρόδο, με την ομώνυμη ομάδα να μένει στο 0-0 με την Επισκοπή, για την οποία αποβλήθηκε στο τέλος ο Βλάσης Ανδρικόπουλος.

Η 1η αγωνιστική:

Σάββατο, 27 Μαρτίου 2021

Νίκη Βόλου – Αιγάλεω 1-2 (76’πέν. Λούκας Γκαρσία – 45’+1’πέν. Τσιλιγγίρης, 90’+1’ Μπουρλάκης)