ΤΡΙΠΟΛΗ. Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης είχε τις στιγμές του για να σκοράρει. Στο 10' η καλά οργανωμένη επίθεση κατέληξε στο άστοχο σουτ του Riera, ο οποίος στην καλύτερη ευκαιρία του πρώτου 45λέπτου, στο 22', πλάσαρε ψηλοκρεμαστά, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Riera στο τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα προσπάθησε να σκάψει την μπάλα, χάνοντας πολύ μεγάλη ευκαιρία για το 1-0. Ο Τσιφτσής κράτησε το μηδέν στο 68' με δύσκολη επέμβαση, αλλά στο 74' ο Mancini έκανε το 0-1.

Ο Αστέρας αντέδρασε και στο 81' έφτασε στην ισοφάριση. Ο Κώτσιρας έκανε την σέντρα από δεξιά και ο Rose, υπό την πίεση του Barrales, με αυτογκόλ έκανε το 1-1. Οι κιτρινομπλέ θα μπορούσαν να είχαν πάρει και τη νίκη, αλλά στο 87' ο τερματοφύλακας του Άρη έκανε διπλή απόκρουση στην προβολή του Barrales.