ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Με αυτή τη νίκη η Καλαμάτα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από την Καλλιθέα και την ισοπαλία (0-0) κόντρα στην Νίκη Βόλου και ανέβηκε στην κορυφή του Νότιου Ομίλου με 15 βαθμούς έναντι 14 του Ιάλυσου.

Στο 87ο λεπτό η Καλαμάτα άνοιξε το σκορ με τον Φελίπε για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Τριανταφυλλάκης να κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Νατσιόπουλος (66′ Τριανταφυλλάκης), Παπατόλιος (80′ Αναστασόπουλος), Παυλίδης, Μπουσμπίμπα (66′ Σουμπίνιο), Μαρκόφσκι (80′ Φελίπε), Κέρη (66′ Αλεξόπουλος).

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μαγκάκης (73′ λ.τ Π. Βλάχος), Αναστασίου, Π. Βλάχος, Παπανικόλας, Οικονομόπουλος, Μαχαίρας (64′ Λάσκαρης), Σταματάκης, Κασνέτσι, Τσιλιγκίρης, Μπαρμπαρούσης (86′ Τσίτσαρης).