ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Το Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου Μάστερς ολοκληρώθηκε με επιτυχία ανακηρύσσοντας 7 νέους Πρωταθλητές Ελλάδος στα διάφορα ηλικιακά γκρουπ των δυο αγωνισμάτων (ατομική χρονομέτρηση και αγώνας αντοχής) στην Βόρεια Εύβοια.

Το καλαματιανό σωματείο του ''Ευκλή'' εκπροσώπησαν επάξια τρεις αθλητές, ο Παντελεήμων Σταμάτης, ο Αριστόδημος Κεφάλας και ο Κων/νος - Φίλιππος Λυριντζής.

Το Σάββατο στον αγώνα ατομικής χρονομέτρησης των 18 χλμ. ο Αριστόδημος Κεφάλας (Μάστερ Α΄) τερμάτισε 13ος με χρόνο 19:19:51 και ο Παντελεήμων Σταμάτης (Μάστερ Β΄) τερμάτισε 16ος με χρόνο 19:49:02.

Την Κυριακή στον αγώνα αντοχής των 85 χλμ. σε μια τεχνική και απαιτητική διαδρομή, που ξεκίνησε από τα Λουτρά Αιδηψού και έγινε ακόμα πιο δύσκολη όταν οι αθλητές μπήκαν στο κυκλικό κομμάτι της Λιχάδας, ο Λυριντζής κατέλαβε την 10η θέση (Μάστερ Α΄) με χρόνο 2:18:06, ακολούθησε ο Κεφάλας (Μάστερ Α΄) 22ος με χρόνο 2:30:27, ενώ ο Σταμάτης (Μάστερ Β΄) στάθηκε άτυχος προς το τέλος του αγώνα και δεν τερμάτισε λόγω τεχνικού προβλήματος.

Ας σημειωθεί ότι στο 2ήμερο σπουδαία ονόματα της Ελληνικής ποδηλασίας συμμετείχαν στο Πρωτάθλημα Δρόμου Μάστερς.

Η διοίκηση του ''Ευκλή'' συνεχάρη τους παραπάνω ποδηλάτες για τις καλές επιδόσεις τους. Επίσης ευχαριστεί θερμά τους χορηγούς της ποδηλατικής ομάδας ''Ευκλής Cycling Team'' οι οποίοι είναι :