ΣΠΑΡΤΗ. Η αναμέτρηση στη Σπάρτη ανάμεσα σε Αστέρα Βλαχιώτη και Ρόδο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ.

Στο 5 λεπτό η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου είχε την πρώτη φάση στο ματς με την κεφαλιά του Μίγγου να μπλοκάρεται εύκολα από τον Αθανασόπουλο. Από το σημείο εκείνο κι έπειτα δεν υπήρξε κάποια αξιόλογη φάση στο ματς, με συνέπεια το στείρο 0-0 να διατηρηθεί ως έχει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Βλαχιώτη ήταν αυτός που στο 51΄ έφτασε κοντά στο γκολ, με την εκτέλεση φάουλ του Σοκολάροφ, να αποκρούεται δύσκολα σε κόρνερ από τον Θεοδωράκη. Στο 58΄το συγκρότημα της Λακωνίας έχασε νέα σημαντική ευκαιρία, με το σουτ του Σοκολάροφ να φεύγει λίγο άουτ από την εστία των «ελαφιών». Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κάτι που είχε σαν συνέπεια, να μην υπάρξουν άλλες καλές στιγμές στο παιχνίδι με το υπάρχον 0-0 να μένει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Αστέρας Βλαχιώτη (Κώστας Βελιτζέλος): Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε, Ζάννης, Μαϊσουράτζε, Σοκολάροφ, Ζαΐμι, Σάνι, Τσίπρας, Παπούλης.

Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Καραγεώργης, Νικολόπουλος, Μακρυδημήτρης, Σάαντο, Μίγγος (87' Ρέτσος), Μαρκόφσκι (87' Σουλάι), Καψάλης, Παπάζογλου, Σταματελόπουλος, Αδαμάκης (67' Μαρτσάκης).