ΚΑΛΑΜΑΤΑ. «Τρένο» συνεχίζει να πηγαίνει η Καλαμάτα, η οποία παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας σημειώνοντας την έκτη συνεχόμενη νίκη της περνώντας με 0-2 από την έδρα του ΟΦ Ιεράπετρας με δύο γκολ του Λουκίνα. Ο μόνιμος σκόρερ της Καλαμάτας μόλις στο 5' έδωσε το προβάδισμα στη «Μαύρη Θύελλα» όταν έπειτα από σέντρα του Κωνσταντόπουλου, με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας αντέδρασε, πιέζοντας την Καλαμάτα μετά το πρώτο τέταρτο, με τον Ταΐρη, όμως, να λέει όχι τόσο στον Βουό όσο και στον Αντερέγκεν. Η Καλαμάτα θα μπορούσε πάντως να βρει και δεύτερο γκολ στο 25' με τον Μανουσάκη να βγάζει δύσκολα το σουτ του Ματέους.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Λουκίνας έχασε τεράστια ευκαιρία μετά από πάσα του Τάτου, με τον ΟΦ Ιεράπετρας πάντως να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης και να έχει μια καλή ευκαιρία λίγα λεπτά αργότερα με τον Αντερέγκεν.

Η Καλαμάτα όμως ήταν αυτή που είχε το πάνω χέρι, ελέγχοντας τον ρυθμό του ματς. Βέβαια για την «Μαύρη Θύελλα» και ο Ταΐρης ήταν σε πολύ καλή μέρα με τον γκολκίπερ της Καλαμάτα στο 78' να σταματάει την εκτέλεση φάουλ του Μεσιδόρο, ενώ και στο 86' εκείνη του Καρδάρη, κρατώντας έτσι το προβάδισμα. Ένα λεπτό αργότερα ο Λουκίνας με προβολή σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το τελικό 0-2.

ΟΦ Ιεράπετρας (Βεργέτης): Μανουσάκης, Τορίμπιο, Κάρδαρης, Μεσσιδόρο, Κοντοές (62′ Τασιούλης), Ντι Λορέντζο, Μπενίτεζ, Λεμονής, Βουό, Χιντζίδης, Αντερέγκεν

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Τσελεπίδης, Μοζέρ, Ματέους (62′ Μαβινγκά), Παυλίδης, Φελίπε (55′ Τσαγκαλίδης), Τάτος, Λουκίνας