ΓΕΡΜΑΝΙΑ. Νικηφόρο ήταν και το δεύτερο φιλικό που έδωσε στη Γερμανία ο Αστέρας Τρίπολης. Μετά την επικράτησή τους επί της Μπόνερ με 2-0, οι Αρκάδες συνέτριψαν τη Ζίγκμπουργκερ με 4-0, στο τρίτο και τελευταίο φιλικό της ομάδας επί γερμανικού εδάφους. Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων χάρη στον Αλί Μπαμπά, ο οποίος «έφτιαξε» τα γκολ που σημείωσαν οι Ριέρα (21΄) και Σίτο (26΄). Στη συνέχεια ο Νιγηριανός ανέλαβε και ρόλο... εκτελεστή, καθώς στο 37΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 70΄ ο Μπενίτο, ο οποίος είχε χάσει πέναλτι στο 53ο λεπτό. Τα δύο ημίχρονα είχαν διάρκεια 40 λεπτά έκαστο.

Η σύνθεση του Αστέρα Τρίπολης: Τσιφτσής (41΄ Γραμματικάκης), Γκαρθία, Άλβαρεθ, Ατιένθα (69΄ Ιγκλέσιας), Αλάγκμπε (41΄ Χριστόπουλος), Μουνάφο (69΄ Κανελλόπουλος), Βαλιέντε, Αλί Μπαμπά, Σίτο (41΄ Γ. Παπαδόπουλος), Ριέρα (61΄ Καπίγια), Μπενίτο.

Ακολουθήστε το notospress.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις