ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Καλαμάτα και Χανιά αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 σε αγώνα για την 19η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Superleague 2. Η «μαύρη θύελλα» ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα στο φινάλε του πρώτου μέρους, ωστόσο με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι Κρητικοί ισοφάρισαν κι εκείνη έμεινε με δέκα παίκτες από το 62ο λεπτό λόγω αποβολής, όμως μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Το σκορ για την Καλαμάτα είχε ανοίξει ο Ρόβας στο 45+2' ενώ για τα Χανιά ισοφάρισε ο Μάναλης στο 51ο λεπτό. Η «μαύρη θύελλα» έμεινε με δέκα παίκτες στο 62ο λεπτό λόγω αποβολής του Μόουσερ Πρέτο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρ' όλα αυτά κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό.

Η Καλαμάτα ανέβηκε έτσι στην πέμπτη θέση με 30 βαθμούς ενώ τα Χανιά πήγαν στους 26 και παρέμειναν στην 8η θέση.

Συνθέσεις αγώνα

Καλαμάτα (Γκεοργκιόσκι): Ταΐρης, Λιποράσε (75' Αρναρέλλης), Μπαξεβάνος, Λουπάνο, Μόζερ, Παπατόλιος, Καραγκούνης, Άλβες, Βασιλόγιαννης (85' Μαρκόφσκι), Πασάς (70' Ασίγκμπα), Ρόβας (85' Κωνσταντινόπουλος).

Χανιά (Μαναρώλης – Λαμπράκης): Καλογεράκης, Κατσούρι (74' Ιμεραλιλάλι), Ρότσα, Σέχου, Μπάτζιος, Λεμονής, Καμαρά (74' Μπουτσάκης), Τσέλιος, Μανουσάκης (66' Ιατρούδης), Κόλα (66' Μπουρσέλης), Μάναλης.