ΕΛΛΑΔΑ. Με την 3η θέση - Χάλκινο μετάλλιο, και πολλά χαμόγελα έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους για εφέτος οι 4 αθλητές / τριες που βρέθηκαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, στον Βόλο το διήμερο 11 και 12 Ιουλίου 2021.

Ειδικότερα

Ο Γιώργος Μανωλόπουλος στην 1η (!) χρονιά που ασχολείται με το ύψος, κατέλαβε την 3η θέση του βάθρου με ύψος 1,88 εκ.

Φιλένια Σταυροπούλου, πάλι σε 2 αγωνίσματα επιβεβαίωσε τις σταθερές της εμφανίσεις παρόλα τα προβλήματα τραυματισμών που της στέρησαν μια καλύτερη προετοιμασία.

Στα 1500μ και με επίδοση 4' 54'' 46 πήρε την 8η θέση ,ενώ στα 3000μ καταρρίπτοντας το ατομικό της ρεκόρ της προηγούμενης εβδομάδας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 στη Θεσσαλονίκη, κατέλαβε την 5η θέση με επίδοση 10'36''01!

-Η Μαργαρίτα Κοντοέ κατέλαβε την 11η θέση στον τελικό του αγωνίσματος των 100μ. εμποδίων, με επίδοση 15''35.

Η Δήμητρα Σουλείδη στα 400μ με επίδοση 1'00'' 08 βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ.

«Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά στους αθλητές μας, στους γονείς, και στους προπονητές Ανδρακάκου Αγγελική, Φιλιππόπουλο Παναγιώτη και τον Σταυρό Καρρέ που βοηθούν με τις γνώσεις τους και το μεράκι τους», αναφέρουν από τον Σπαρτιατικό Γ.Σ., τμήμα Στίβου.

Ακολουθήστε το notospress.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις