ΠΑΤΡΑ. Η Ηλιούπολη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στα τελευταία λεπτά την Παναχαϊκή και να φύγει από την Πάτρα με τον βαθμό της ισοπαλίας στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου.

Η Παναχαϊκή πήρε το προβάδισμα στην πρώτη της ουσιαστική ευκαιρία στο ματς με κεφαλιά του Μυτίδη στο 24'. Αμέσως μετά η Ηλιούπολη έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Φρίμπονγκ καθώς ο Κολοβούρης με εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε το μηδέν, ωστόσο δεν συνέβη το ίδιο και λίγα λεπτά αργότερα όταν στο 29' ο Βασιλείου ισοφάρισε σε 1-1 για την Ηλιούπολη.

Στο δεύτερο μέρος η Παναχαϊκή κατάφερε να βρει το δεύτερο γκολ και να πάρει το προβάδισμα καθώς στο 75' με σουτ του Μπουρλάκη οι Αχαιοί έκαναν το 2-1. Όμως η Ηλιούπολη δεν είχε πει την τελευταία της λέξη καθώς με σκόρερ τον Χέμπερτ στο 89' ισοφάρισε σε 2-2 φεύγοντας από την Πάτρα με τον βαθμό της ισοπαλίας, με την Παναχαϊκή να παραμένει χωρίς νίκη για τρίτη σερί αγωνιστική.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Σίλβα (82′ Παπαχρονόπουλος), Τσακμάκης, Τοπάλ (88′ Στασινόπουλος), Μυτίδης (88′ Ζυγκερίδης), Ρουγκάλας, Μπουρλάκης, Χαντί, Λινάρδος (70′ Τριμμάτης), Κοντοχρήστος (70′ Λιοφάγος), Κωνσταντακόπουλος.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Περιστερίδης, Βάρκας, Άντο (72′ Γεωργιάδης), Χέμπερτ, Φρίμπονγκ, Γκοτσούλιας, Μπαξεβάνος (83′ Ανδρέου), Μουριέλ, Βασιλείου (60′ λ.τ Κωστόπουλος), Τσαφταρίδης, Βοσνακίδης.

15. Ηρόδοτος -11 (18 ματς)

* Οι Β' Ομάδες δεν προβιβάζονται ή υποβιβάζονται, κάτι που σημαίνει πως αν βρεθούν σε ανάλογη θέση θα αντικατασταθούν από τις αμέσως παραπάνω ή από κάτω ομάδες.

Πηγή: gazzetta.gr

Ακολουθήστε το notospress.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις