ΤΡΙΠΟΛΗ. Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος, αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1), σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στην Τρίπολη και στο ” Θ. Κολοκοτρώνης ”.

Ήταν το 2ο φιλικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.

Ήταν μία ευκαιρία, για τους 2 προπονητές (Ράσταβατς, Κόλμαν), να δουν – σε συνθήκες αγώνα – τακτικές, προσαρμογές, αντιδράσεις σε ανάπτυξη, εκφράσεις και συμπεριφορές, σε άμυνα, κέντρο και επίθεση (είτε σε ατομικό, είτε σε ομαδικό επίπεδο).

Το φιλικό, είχε λίγες φάσεις, όχι πάνω από 7.

Οι 400 περίπου θεατές, είδαν μέτριο ποδοσφαιρικό θέαμα.

Ο Αστέρας Τρίπολης, στο β μέρος, άλλαξε όλη την 11άδα του. Αντίθετα, ο Ατρόμητος, πήγε σε αλλαγές, σταδιακά.

Το 0-1 έγινε στο 34ο λεπτό με τον Φριντζόνσον, για λογαριασμό του Ατρομήτου.

Ο Αστέρας, ισοφάρισε στο 68ο λεπτό (Σίτο), κατόπιν όμορφου και γρήγορου συνδυασμού των παικτών του.

Πρωταγωνιστής εδώ, ο Αργεντίνος Χουάν Μιριτέλο (έπαιξε για 25 περίπου λεπτά), που με το κεφάλι, έβγαλε ασίστ στον γρήγορο Σίτο, που μπόρεσε και σκόραρε.

Οι γηπεδούχοι, στο 43ο λεπτό ζήτησαν πέναλτι σε χέρι του Ντε Μποκ, κατόπιν κοντινού σουτ του Ρεντζίς.

Επίσης, αξίζει να αναφερθεί, ότι προς το τέλος της αναμέτρησης, ο νεαρός τερματοφύλακας του Αστέρα, Φώτης Σγουρής, είχε δύο σωτήριες επεμβάσεις, δείχνοντας, ότι, έχει μέλλον.

Για το παιχνίδι, υπήρξε ενημέρωση απ’ την ΕΡΑ ΣΠΟΡ.

Ο Ατρόμητος ήρθε στην Τρίπολη χωρίς τους Τζαβίδα και Τζοβάρα, ενώ απ’ τους γηπεδούχους, έλλειπε ο έμπειρος Μουνάφο.

Διαιτητής της αμφίρροπης αυτής αναμέτρησης ήταν ο Αρκάς, Άρης Διαμαντόπουλος.

Ο Αστέρας θα δώσει φιλικό παιχνίδι στο Ρέντη, με τον Ολυμπιακό, ενώ 7 με 9 Αυγούστου θα συμμετέχει σε φιλανθρωπικό τουρνουά στο Βόλο.

Ο Ατρόμητος, θα παίξει φιλικό, στις 2 Αυγούστου με τον Παναιτωλικό, ενώ στις 5 Αυγούστου θα αντιμετωπίσει στην Καλλιθέα τον ΟΦΗ.

Ακολουθήστε το notospress.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις