Ολυμπιακός Β' - Καλαμάτα (0-0)

Κράτησε στο μηδέν την Καλαμάτα και σε απόσταση από την κορυφή ο Ολυμπιακός Β’. Οι δύο ομάδες έμειναν… άσφαιρες στου Ρέντη (0-0) στο ματς που έριξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής στον Νότιο όμιλο της Super League 2, με τη Μαύρη Θύελλα να βρίσκεται πλέον στο -6 από την κορυφή.

Παναχαϊκή - Διαγόρας (1-1)

Την ευκαιρία να πάρει την πρώτη της νίκη και να… ανασάνει έχασε η Παναχαϊκή. οι Πατρινοί προηγήθηκαν στο 66’ με τον Αποστολόπουλο και έδειχναν πως θα λύγιζαν τον Διαγόρα, αλλά οι Ροδίτες κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης την τελευταία στιγμή, καθώς στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μανιάς διαμόρφβωσε το 1-1.